Späť na články

Citlivá pleť novorodencov

HLAVNÉ ZÁSADY STAROSTLIVOSTI O CITLIVÚ POKOŽKU DETÍ

Detská pokožka je omnoho citlivejšia na vonkajšie vplyvy než pokožka dospelých, preto oveľa častejšie dochádza k jej vysušeniu a podráždeniu. Na základe špecifík detského organizmu a detskej kože boli vypracované zásady správnej starostlivosti o pokožku dieťaťa, ktoré sú šetrné k detskej koži, a v prípade problémov môžu zlepšiť stav citlivej a suchej pokožky. Výber tých najdôležitejších vám prinášame v tomto článku.

HYGIENA

Primerané umývanie a kúpanie bábätka, a to hlavne u detí so suchou pokožkou (niekedy stačí každý deň poumývať iba v oblasti plienok a každý druhý deň celé telo). Voda, predovšetkým silne mineralizovaná, narúša oslabenú ochrannú bariéru kože. Používajte prípravky, ktoré neobsahujú mydlo a najlepšie také, ktoré dokážu pokožke dodať chýbajúce lipidy. Vhodné sú tiež oleje, prípadne olejové peny do kúpeľa. Voda by nemala byť príliš horúca (nie viac ako 32 °C), pretože teplo vysušovanie pokožky zvyšuje. Kúpeľ by mal nemal trvať pridlho, odporúča sa približne 10 minút. Utieranie uterákom môže pokožku podráždiť, preto dieťa osušte iba jemnými dotykmi.

KOZMETIKA PRE NOVORODENCOV

Nepoužívajte zásypy, prášky ani parfumy. Pravidelná hydratácia pokožky stabilizuje a posilňuje jej ochrannú bariéru a prináša úľavu od nepríjemného svrbenia – vhodná je najmä po kúpeli a v suchom počasí. Aspoň 2-krát denne aplikujte prípravok, ktorý pokožku očistí bez toho, aby ju zbavil tukovej vrstvy, čím prispieva k obnove prirodzenej kožnej bariéry. Preto nepoužívajte prípravky na báze alkoholu. Kozmetika pre bábätká vhodná pre suchú a citlivú pokožku by mala pleť dostatočne hydratovať a mala by obsahovať základné lipidové zložky, ako napríklad omega-6 mastné kyseliny či prípadne vitamíny. Veľmi dôležité je tiež jemné rozotieranie, ktoré pomáha predchádzať mechanickému podráždeniu pokožky.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

8 odporúčaní pre lepší život s citlivou pleťou
Suchá a citlivá pleť

8 odporúčaní pre lepší život s citlivou pleťou

Jarná únava nie je mýtus

Jarná únava nie je mýtus

Ako správne čistiť pleť
Odlíčenie pleti

Ako správne čistiť pleť

Test na Vašej pleť

Urobte si krátky test a zistíte, ktoré
produkty sú pre Vás najvhodnejšie

spustiť test

Mixa radia

Pozrite sa na našu on-line poradňu a nájdite odpoveď na váš problém.
nechať si poradiť
Pozrite sa na náš Instagram
zobraziť Instagram
Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach