Späť na články

Ako správne čistiť pleť

AKO ČISTIŤ PLEŤ RÁNO?

Po dôkladnom večernom odlíčení Vám ranná starostlivosť zaberie len pár minút. Bude Vám stačiť iba micelárna voda alebo tonikum, ktorým z pleti zotriete pot a nečistoty. Po očistení môžete naniesť denný či obľúbený BB krém, ktorý pleť ochráni pred UV žiarením, nepriazňou počasia, voľnými radikálmi, a zároveň ju vyživí a dodá jej jednotný tón.

TIPY NA ČIŠTENIE PLETI VEČER

Večerné čistenie pleti začnite dôkladným odlíčením tváre. Ideálne je ako prvé odlíčiť oči. Pomocou tampónu nasiaknutého odličovacím prípravkom postupne odstráňte očný make-up smerom od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Potom ďalším tampónom oči ešte dočistite a pokračujte dovtedy, kým tampón nebude úplne čistý. Mliekom odlíčte samotný make-up tváre a rúž. Vhodné je ešte následné ošetrenie tonikom, ktoré z pleti pomáha odstraňovať vápnik a chlór z kohútikovej vody. Najšetrnejšie sú micelárne vody. Pleť nielen ľahko a dôkladne odlíčia, ale zároveň zanechajú krásne sviežu pokožku s vyváženým pH.

Po večernom čistení tváre ešte ostáva naniesť nočný krém alebo sérum. Odličovať a čistiť pleť pred spaním by mali tiež ženy, ktoré sa bežne nelíčia, pretože po celom dni sa neviditeľné čiastočky prachu a nečistôt usadia aj na ich pleti. V tomto prípade ju stačí iba jemne otrieť micelárnou vodou.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Ako sa starať o citlivú a suchú pleť?
Suchá a citlivá pleť

Ako sa starať o citlivú a suchú pleť?

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť
Hydratácia a výživa

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

Problémy so začervenaním pleti
Začervenaná pleť

Problémy so začervenaním pleti

Test na Vašej pleť

Urobte si krátky test a zistíte, ktoré
produkty sú pre Vás najvhodnejšie

spustiť test

Mixa radia

Pozrite sa na našu on-line poradňu a nájdite odpoveď na váš problém.
nechať si poradiť
Pozrite sa na náš Instagram
zobraziť Instagram
Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach