Späť na články

Ako sa starať o pokožku na tele

8.2.2017

Koža je najväčší orgán ľudského tela, ktorý sa zároveň nachádza v prvej línii pri obrane proti chorobám a infekciám. Samozrejme, že je veľmi dôležité sústrediť sa na ošetrenie pleti, no päť minút denne venovaných starostlivosti o pokožku celého tela bude mať veľký vplyv na náš vzhľad v neskoršom veku. Navyše, pri starostlivosti o pokožku tela môžete skontrolovať stav vašich znamienok či iných dôležitých prejavov vašej kože.

Predovšetkým v chladnom zimnom období má pokožka na tele tendenciu k vysušovaniu a tvorbe šupiniek. Stáva sa to najmä v dôsledku nadmerného vyparovania vody z pokožky pri prechodoch medzi teplom a chladom. Preto je podstatné zachovať na pokožke vrstvu lipidov a aspoň raz denne celé telo ošetriť vhodným hydratačným a jemne mastným prípravkom.

Časti tela, na ktoré väčšina ľudí zabúda, sú lakte a kolená. Rovnako ako sú päty náchylné na popraskanie, lakte takisto predstavujú veľmi zaťažovanú oblasť, preto je dôležité, aby im telová kozmetika zabezpečila dostatočnú hydratáciu.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Problémy so začervenaním pleti

Začervenaná pleť

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

Hydratácia a výživa

Ako správne čistiť pleť

Odlíčenie pleti

Pozrite sa na náš Instagram

zobraziť Instagram

Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach