Späť na články

Ako sa starať o pokožku na tele

Koža je najväčší orgán ľudského tela, ktorý sa zároveň nachádza v prvej línii pri obrane proti chorobám a infekciám. Samozrejme, že je veľmi dôležité sústrediť sa na ošetrenie pleti, no päť minút denne venovaných starostlivosti o pokožku celého tela bude mať veľký vplyv na náš vzhľad v neskoršom veku. Navyše, pri starostlivosti o pokožku tela môžete skontrolovať stav vašich znamienok či iných dôležitých prejavov vašej kože.

Predovšetkým v chladnom zimnom období má pokožka na tele tendenciu k vysušovaniu a tvorbe šupiniek. Stáva sa to najmä v dôsledku nadmerného vyparovania vody z pokožky pri prechodoch medzi teplom a chladom. Preto je podstatné zachovať na pokožke vrstvu lipidov a aspoň raz denne celé telo ošetriť vhodným hydratačným a jemne mastným prípravkom.

Časti tela, na ktoré väčšina ľudí zabúda, sú lakte a kolená. Rovnako ako sú päty náchylné na popraskanie, lakte takisto predstavujú veľmi zaťažovanú oblasť, preto je dôležité, aby im telová kozmetika zabezpečila dostatočnú hydratáciu.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Problémy so začervenaním pleti
Začervenaná pleť

Problémy so začervenaním pleti

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť
Hydratácia a výživa

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

Ako správne čistiť pleť
Odlíčenie pleti

Ako správne čistiť pleť

Test na Vašej pleť

Urobte si krátky test a zistíte, ktoré
produkty sú pre Vás najvhodnejšie

spustiť test

Mixa radia

Pozrite sa na našu on-line poradňu a nájdite odpoveď na váš problém.
nechať si poradiť
Pozrite sa na náš Instagram
zobraziť Instagram
Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach