Späť na články

Ako sa starať o nedokonalú pleť

PRÍZNAKY PROBLEMATICKEJ A AKNÓZNEJ PLETI

Najčastejšie prejavy aknóznej pleti trápia ženy a dievčatá v období puberty, ale tiež ženy v neskoršom veku. V takom prípade je príčinou predovšetkým rozkolísanie hormónov v období tehotenstva alebo menštruácie. Problematická pleť sa najčastejšie vyskytuje na tvári, ramenách, chrbte a hrudníku, pretože na týchto miestach sa vytvára najviac mazu.

KAŽDODENNÁ STAROSTLIVOSŤ O PREBLEMATICKÚ PLEŤ

Na pleti postihnutej akné často vídať dva protichodné zápalové symptómy. Na jednej strane je pokožka mastná a leskne sa z dôvodu nadbytku kožného mazu na povrchu. Na druhej strane, vplyvom agresívnej liečby a nevhodnej starostlivosti, je často dehydratovaná, suchá a olupuje sa.

Odbornú pomoc lekára alebo dermatológa si vyžadujú stredne ťažké až ťažké formy akné, mierne prejavy komedonálneho akné je možné často riešiť aj bez medikamentov. Dôležité je každodenné pravidelné čistenie, tonizácia a hydratácia. Výsledky sa môžu prejaviť až po niekoľkých týždňoch, preto buďte trpezliví. Pri aknóznej pleti je pravidelné čistenie základom.

Kozmetické prípravky, ktoré čistia a ošetrujú problematickú a aknóznu pleť, sa dajú kúpiť i v drogérii. Sú to čistiace gély, toniká, micelárne vody a hydratačné krémy. Používajú sa na ošetrenie postihnutých oblastí, či už ide o tvár, hrudník, ramená alebo chrbát. Okrem krémov a gélov určených na starostlivosť o aknóznu pleť existujú aj výrobky, ktoré dokážu prejavy akné zakryť. Môžete napríklad použiť tónovací DD krém, ktorý pleť navyše zmatnie.

V prípade citlivej pleti používajte hypoalergénnu kozmetiku, ktorá je určená špeciálne na starostlivosť o citlivú pleť s nedokonalosťami. Vyhýbajte sa používaniu príliš vysušujúcich pleťových vôd a čistiacich toník s vyšším obsahom alkoholu.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Problémy so začervenaním pleti
Začervenaná pleť

Problémy so začervenaním pleti

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť
Hydratácia a výživa

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

Ako správne čistiť pleť
Odlíčenie pleti

Ako správne čistiť pleť

Test na Vašej pleť

Urobte si krátky test a zistíte, ktoré
produkty sú pre Vás najvhodnejšie

spustiť test

Mixa radia

Pozrite sa na našu on-line poradňu a nájdite odpoveď na váš problém.
nechať si poradiť
Pozrite sa na náš Instagram
zobraziť Instagram
Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach