Späť na články

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

Hydratace

Najnáročnejšie obdobie pre citlivú pleť sú zima a leto. V zime pokožka trpí prevažne na vysušenie, pnutie alebo svrbenie. V lete je potom zase náchylná na podráždenie a taktiež dehydratáciu spôsobenú slnkom. V zimnom, a rovnako i letnom období, treba teda dodržiavať pár zásad, ktoré majú na kvalitu a výživu pokožky významný vplyv! Samozrejmosťou je denné používanie kvalitného hydratačnémho krému.

PRAVIDELNÝ PITNÝ REŽIM!

Udržať organizmus hydratovaný – to je jeden zo zásadných predpokladov krásne vyzerajúcej a zdravej pleti. Práve voda je kľúč, ktorým sa telo zbavuje odpadových látok a toxínov, a teda dehydratácia môže predstavovať dôvod, prečo vaša pokožka vyzerá mdlo a nezdravo. Pravidelným pitným režimom dosiahnete správnu hydratáciu pleti, ktorá sa nebude tak rýchlo vysušovať.

VHODNÉ POTRAVINY

Potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny obmedzujú stratu vody v kožných bunkách, a tým udržiavajú pokožku sviežu a zdravú na pohľad. Tieto látky nájdete napríklad v lososovi, tuniakovi, olivovom oleji, vlašských orechoch alebo mandliach a avokáde. Naopak, potraviny s vysokým obsahom solí a cukrov pokožku vysušujú a v kombinácii so zimným obdobím znamenajú pre pokožku veľkú záťaž. Preto sa snažte nezdravé jedlo obmedziť na minimum a nezabudnite na dobrý hydratačný krém pre suchú pleť.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Problémy so začervenaním pleti
Začervenaná pleť

Problémy so začervenaním pleti

Ako správne čistiť pleť
Odlíčenie pleti

Ako správne čistiť pleť

Ako sa starať o citlivú a suchú pleť?
Suchá a citlivá pleť

Ako sa starať o citlivú a suchú pleť?

Test na Vašej pleť

Urobte si krátky test a zistíte, ktoré
produkty sú pre Vás najvhodnejšie

spustiť test

Mixa radia

Pozrite sa na našu on-line poradňu a nájdite odpoveď na váš problém.
nechať si poradiť
Pozrite sa na náš Instagram
zobraziť Instagram
Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach