Späť na články

Ako správne hydratovať a vyživovať pleť

20.12.2016
Hydratace

Najnáročnejšie obdobie pre citlivú pleť sú zima a leto. V zime pokožka trpí prevažne na vysušenie, pnutie alebo svrbenie. V lete je potom zase náchylná na podráždenie a taktiež dehydratáciu spôsobenú slnkom. V zimnom, a rovnako i letnom období, treba teda dodržiavať pár zásad, ktoré majú na kvalitu a výživu pokožky významný vplyv! Samozrejmosťou je denné používanie kvalitného hydratačnémho krému.

PRAVIDELNÝ PITNÝ REŽIM!

Udržať organizmus hydratovaný – to je jeden zo zásadných predpokladov krásne vyzerajúcej a zdravej pleti. Práve voda je kľúč, ktorým sa telo zbavuje odpadových látok a toxínov, a teda dehydratácia môže predstavovať dôvod, prečo vaša pokožka vyzerá mdlo a nezdravo. Pravidelným pitným režimom dosiahnete správnu hydratáciu pleti, ktorá sa nebude tak rýchlo vysušovať.

VHODNÉ POTRAVINY

Potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny obmedzujú stratu vody v kožných bunkách, a tým udržiavajú pokožku sviežu a zdravú na pohľad. Tieto látky nájdete napríklad v lososovi, tuniakovi, olivovom oleji, vlašských orechoch alebo mandliach a avokáde. Naopak, potraviny s vysokým obsahom solí a cukrov pokožku vysušujú a v kombinácii so zimným obdobím znamenajú pre pokožku veľkú záťaž. Preto sa snažte nezdravé jedlo obmedziť na minimum a nezabudnite na dobrý hydratačný krém pre suchú pleť.

Komentáře

Mohlo by vás zaujímať

Problémy so začervenaním pleti

Začervenaná pleť

Ako správne čistiť pleť

Odlíčenie pleti

Ako sa starať o citlivú a suchú pleť?

Suchá a citlivá pleť

Pozrite sa na náš Instagram

zobraziť Instagram

Kozmetiku značky Mixa kúpite vo vybraných predajniach